KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13925383
nr 1392 5383
Erik Olsson Sanda
(1919-2006), Sverige
Oljemålning, Erik Olsson Sanda (1919-2006), "Kväll i Sanda". Signerad, daterad -67. Olja på pannå, 14x34 cm, yttermått inklusive ram: 27x47 cm
Erik Olsson Sanda, svensk bildkonstnär född 1919, död 2006.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 26 april 2021
kl 18:53:09
26/4 15:02:11
Erik Olsson Sanda
Läs mer om Erik Olsson Sanda